Global Çadır

Hayvan Çadırları

Nisan 7, 2023

Hayvan çadırları özelikleri


Tekstil Membran; betonarme yapıların aksine basınca değil asimetrik çekme kuvvetiyle oluşan ön germe kuvvetine göre şekil (denge formu) alan hem taşıyıcı hem de örtü görevini gören bir yapı malzemesidir. Gölgeliklerden, stadyumlara, amfi tiyatrolardan,otoparklara, pazar yerlerinden , gösteri salonlarından çeşitli park ve rekreasyon yapılarına , giriş kanopilerinden, hava alanı yapılarına kadar geniş uygulama yelpazesi olan bu malzemelerden; Pvc Membran yapılarda kullanılan örtü malzemesi, membran örtünün esas taşıyıcısı olan liflerin(polyester dokuma) dokunması ile elde edilen özel bir tür kumaştır. Lifler, membran örtüyü dış etkenlere karşı korumak ve su/hava geçirmezliği sağlamak için çeşitli kimyasallar ile kaplanabilir. Pvc (PolyVinylChloride) Ana dayanıma katkısı çok az olan bu kaplamaların üstüne hem kendi kendini temizleyen yüzey özelliğini vermek hem de ultraviyole ve diğer dış etkilere karşı dayanımı arttırmak için ilave bir kaplama yapılabilir.

Membran yapılar, açık alanları fazla çelik yapı gereksinimi duymadan güneş, yağmur gibi dış etkenlerden korunmak için kolay ve estetik bir biçimde kapatabileceğiniz sistemlerdir.

Örtü malzemesi olarak kullanılan membran maruz kalacağı yükler ve dış etkenlere göre kalınlığı, lif yapısı ve kaplama özellikleri farklılık gösterir. Ana dayanıma katkısı çok az olan bu kaplamaların üstüne hem kendi kendini temizleyen yüzey özelliğini vermek hem de ultraviyole ve diğer dış etkilere karşı dayanımı arttırmak için ilave kaplamalar da yapılabilir.

Dilediğiniz zaman sökülüp takılabilen her türlü hava şartlarına karşı yüksek dayanımı olan sistemlerdir.

Yapı olarak deneyimli kadromuz ve sektördeki 10 yılı geçen tecrübelerimizle çıktığımız bu yolda yaptığımız işi seviyor ve ne yaptığımızı bilerek emin adımlarla ilerliyoruz.


Önde Gelen Hizmet alanlarımız;

-ETFE membran montajı ve yıllık bakım hizmetleri.

-Teflon PTFE membran montajı ve yıllık bakım hizmetleri.

-PVC membran montajı ve yıllık bakım hizmetleri.

-Motorlu kumaş sistemleri yapımı ve yıllık bakım hizmetleri.

-Metal ve kenet çatı yapımı ve montaj hizmetleri.

Posted in Blog
Write a comment